Powrót

Transport drogowy

Większe zyski mniejszym nakładem pracy

Prężnie rozwijająca się branża transportowa i poszerzające się regulacje prawne wymagają stałej optymalizacji czasowo-kosztowej w ramach prowadzonej działalności. Dysponujemy szeregiem narzędzi, które pozwalają na udoskonalanie mechanizmów stosowanych w Państwa firmie. W przejrzysty sposób udostępniamy parametry pracy pojazdów, które stanowią bazę pod rozliczenia i analizy ekonomiczne. Posiadamy szeroki wachlarz autorskich rozwiązań technicznych, jednakże jesteśmy również otwarci na integracje z zewnętrznymi źródłami danych.

Rozwiązania:

Zdalny odczyt tachografu
Funkcjonalność pozwalająca na odczytanie pamięci masowej tachografu oraz kart kierowców w powszechnie stosowanym formacie plików .DDD. bez konieczności sprowadzania pojazdu do bazy firmy.

Prognoza czasu pracy kierowcy
Dzięki możliwości podglądu statusów tachografu w czasie rzeczywistym Klient może precyzyjnie planować pracę kierowcy i efektywnie zarządzać łańcuchem dostawa.

Parametry eksploatacyjne
Stosujemy narzędzia umożliwiające bieżące monitorowanie temperatury w komorze chłodniczej, rejestrowanie pracy agregatu oraz sygnalizowanie otwarcia drzwi ładowni. Każde zdarzenie i przekroczenie wartości krytycznych generuje odpowiednie powiadomienie w systemie, które jest wysyłane do użytkownika w formie e-mail i/lub SMS. To rozwiązania wspomaga nadzór nad warunkami przechowywania i przewożenia towarów i umożliwia szybką reakcję w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Kontrola paliwa
Bazując na danych pozyskiwanych z nowoczesnego sprzętu do pomiaru poziomu oleju napędowego w pojazdach oraz maszynach oraz zabezpieczeń wlewu klient otrzymuje raporty w czasie rzeczywistym, które ułatwiają nadzór nad zasobami paliw i umożliwiają szybkie reagowanie w przypadku wykrycia nadużyć.

Komunikacja z kierowcą
Niezawodne narzędzie do wymiany informacji na linii dyspozytor – kierowca, oprócz komunikacji tekstowej umożliwia transfer dokumentów w formacie .pdf jak i przesyłanie dokumentacji fotograficznej.

Sent GEO
Dzięki integracji z platformą SENT GEO umożliwiamy ewidencjonowanie przewozów w czasie rzeczywistym. Użytkownik w dowolnym momencie może włączyć lub tymczasowo wyłączyć transfer danych do SENT mając pewność, że dane o pozycji pojazdu są przesyłane tylko wtedy, gdy to jest konieczne.

Referencje

 • (…) Składamy wyrazy podziękowania za doskonałą współpracę, rzetelność oraz elastyczność, a przy tym rekomendujemy Alternative Solutions Maciej Adamiak jako sprawdzonego i solidnego partnera.

  Wojciech Tulibacki
  Prezes Zarządu
  |
  MPK Poznań
 • (…) Mając na uwadze powyższe, możemy śmiało polecić firmę Alternative Solutions Jako kompetentnego partnera, z którym współpraca przynosi wymierne korzyści dla Przedsiębiorstwa w postaci m.in. urealnienia wyników zużycia paliwa, poprawy efektywności pracy podwładnych oraz rzetelności i łatwości prowadzenia dokumentacji.

  Romuald Cimoch
  Członek Zarządu
  |
  PWIK Gniezno
 • Uruchomienie rozwiązania informatycznego, umożliwiającego rozliczanie przejazdów pracowników w celach służbowych z wykorzystaniem pojazdów prywatnych, na urządzeniach mobilnych Aquanet.

  Marek Borkowski
  Wiceprezes Zarządu
  |
  Aquanet S.A.
 • (…) Zespół Alternative Solutions cechuje szeroka wiedza z pogranicza informatyki i zagadnień technicznych, a łącząc je ze znajomością specyfiki naszej branży pozwala sprawnie i profesjonalnie przeprowadzić wdrożenie, obsługę rozliczeń oraz nadzór nad flotą pojazdów.

  Włodzimierz Sobański
  Wspólnik
  |
  ZSPIU Poznań
 • (…) Stąd też, z pełną odpowiedzialnością, możemy polecić usługi Firmy ALTERNATIVE SOLUTIONS MACIEJ ADAMIAK w zakresie monitorowania pojazdów w systemie GPS.

  Waldemar Wesołek
  Prezes Zarządu
  |
  Materiały Budowlane Wesołek
 • (…) Firma Alternative Solutions zapewniła indywidualne podejście oraz pełne wsparcie na każdym etapie wdrożenia jak i dalszej obsługi systemu. Dzięki dostosowanym narzędziom oraz know-how firmy Alternative Solutions znacznie zmniejszono wydatki związane z gospodarką paliwową.

  Szymon Kocioruba
  Dyrektor Zakładu
  |
  MZGOK Konin
 • (…) Szczerze polecamy współpracę z firmą Alternative Solutions, którą charakteryzuje nie tylko profesjonalizm i rzetelność wykonywanych usług, ale także pasja tworzenia oraz otwartość na potrzeby i oczekiwania klienta.

  Antoni Świrski
  Właściciel
  |
  Przedsiębiorstwo Transportowe TOLMAR
 • (…) Doświadczenie, znajomość zagadnień oraz realiów branżowych i zaangażowanie całego zespołu Alternative Solutions przekłada się na bezproblemową i sprawną współpracę.

   

  Rafał Łukaszyk
  Dyrektor Działu Handlowego - Monitoringu
  |
  TG Security
 • Maciej Szuba
  Właściciel
  |
  Biuro detektywistyczne SZUBA